Kestvus: 75 min
PAUSIL!

Kombineeritud joogatund algab Pranayama ja meditatsiooniga. Sealt edasi liigume päikesetervituste seeria juurde, millele järgnevad seisuasendid, mis samuti nii Hatha kui Ashtanga joogast, siis energeetiliselt võimsad istumisasendid Hatha joogast ja lõpuasendid Ashtangast ja Hathast. Tund on kahe väga võimsa joogastiili liit, see puhastab keha ja muudab meeled selgeks, arendades ning kultiveerides meis armastust ja kaastunnet. Läbi jooga filosoofia õpib osaleja tunnis asanat sügavamalt ning saab reaalselt uusi teadmisi juurde. See on meditatiivne, füüsiliselt haarva ning energiat andev praktika, kus osalemine vajab eelnevat joogapraktika kogemust vähemalt aasta.

Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm, See on liikuv meditatsioon, kus hingamine ühendab asana- toimub asanate ühendamine vinyasa süsteemiga. Vinyasa tähendab hingamise ja liigutuste sünkroniseerimist. Selline tegevus tõstab kehatemperatuuri – lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast, mille tulemusena paraneb vereringe, suureneb painduvus ja keha muutub tugevamaks, meel rahulikuks ja keskendunuks, silmad säravaks.

Asendites püsitakse 5-10 hingamist ning läbi hingamise ja liikumise tekib meditatiivne seisund. Pideva harjutamisega suureneb teadlikkus oma keha, meele ja vaimu ühtsusest. Harjutusi tehes õpime rakendama bandhasid (lukke), Ujjai hingamist (Ashtanga ja Hatha joogale omane hingamiseviis) ja drishtisid (pilgu suunamine), lisaks palju muud traditsioonilist ning põnevat.

Hatha ja Ashtanga jooga praktika on protsess, mis vajab aega, keskndumist ja kannatlikkust ning kõik tuleb!

JUHENDAJA

TIINA SARAPUU